Kunovičtí se obávají velké vody

4. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

povodeň tenisový kurt

Stálá hrozba velké vody dlouhodobě tíží obyvatele třídy Vítězství v Kunovicích. Poukazuje na to Hodonínský deník, s tím, že vstavbou obchvatu vznikla za tamními domy umělá hráz, která zadržuje vodu, které nemá kam odtékat.

„Již dvakrát jsme kvůli tomu měli zaplavené sklepy,“ stěžuje si Jiří Filip, jehož slova potvrzuje i Ladislav Polách, který v lokalitě vlastní dům. Problém by měla vyřešit dotace.

Město již má za účelem výstavby protipovodňových opatření vykoupené pozemky a připravený projekt. „Původní předpoklad stavby byl rok 2013, což se však především díky nestabilní politické scéně nepodařilo uskutečnit. V těchto dnech zasíláme novému ministru zemědělství žádost o sdělení, jak bude stát dále postupovat,“ řekla starostka Kunovic Ivana Majíčková. Tím podle ní veškeré možnosti města končí. Nyní je osud protipovodňových opatření, která by měla stát až sto milionů korun, v rukou státu, respektive Povodí Moravy.

Zdroj: Hodonínský deník, ilustrační foto Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka