V Krumlově osadí protipovodňové klapky za milion

10. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

jez Český Krumlov - IMG_4397

Zpětné klapky osadí na kanalizaci ještě letos Krumlovští. Poukazuje na to deník Mladá fronta DNES s tím, že tato investice vyjde na jeden milion korun.

Původně měla být akce součástí protipovodňových opatření na řece Vltavě. Po protestech obyvatel nakonec město od čtvrté a páté fáze prací upustilo. Problematické bylo především vybudování mobilních zdí u řeky. Stovky lidí proti tomu podepsaly petici. Klapky tak radnice pokryje z vlastního rozpočtu. „Máme na to však přislíbenou dotaci z ministerstva zemědělství,“ uvedl starosta Dalibor Carda.

Zároveň chce město požádat i o dotaci na povodňovou prevenci na ministerstvu životního prostředí. Díky tomu by tak mohlo zřídit bezdrátový rozhlas, doplnit SMS systém a digitální povodňový plán. Vše by vyšlo na 3,1 milionu, 90 % by šlo z dotace. „Protože jsme město, které má problémy s velkou vodou, máme šanci prostředky získat,“ dodal Carda.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – jižní Čechy, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace