Kroměříž otevře koupaliště Bajdu 3. července

Aktualizováno 28. června 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

ilustrační foto

Začátkem července, tedy o něco později než podle původních předpokladů, by měla radnice v Kroměříži otevřít tamní opravené koupaliště Bajda. V těchto dnech tam finišují největší opravy  za posledních třicet let. Píše o tom Kroměřížský deník.

Město jej chtělo lidem zpřístupnit už 15. června, práce však pozdrželo pozdější vydání stavebního povolení.

„Termín otevření jsme tak posunuli na 3. července,“ řekla Deníku starostka Daniela Hebnarová (ODS). Koupaliště bylo ve velmi špatném stavu a hrozilo, že bude muset zůstat zavřené. Stavbaři od dubna pracují na všech třech bazénech, velkém, malém i brouzdališti. Opravili stěny i dna včetně nových rozvodů. Udělat se musely i nové přelivové žlaby, fóliový povrch a nové vyústění trysek do bazénů, kvůli němuž dělníci také asi o třicet centimetrů zvýšili dno velkého bazénu, uvedl Deník.

Upraveno bylo i chemické hospodářství, které prošlo zásadní rekonstrukcí už před několika lety. Nyní tak vyhovuje normám i brouzdaliště, jež má nově samostatný čisticí okruh nezávislý  na velkém bazénu. Celkové náklady  na rekonstrukci by měly podle mluvčího radnice Pavla Zrny dosáhnout 13 milionů korun.

Zdroj a více: Kroměřížský deník

Související rubriky: Čistota vody a rekreace