KRNAP vyhlásil soutěž pro studenty středních škol

14. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vydra - foto KRNAP

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) vyhlásila odbornou přírodovědnou soutěž pro studenty středních škol (včetně nižších ročníků víceletých gymnázií). Informoval o tom mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Letos jde podle mluvčího již o 20. ročník, přičemž otázky jsou kladeny zejména s ohledem na znalost krkonošské přírody. Specifikem soutěže nejsou věcné ceny, ale pro 30 nejlepších účast na odborném zoologickém soustředění, které se letos koná 2.– 6. června na Friesových Boudách. Těmito soustředěními prošly během let stovky schopných studentů, kteří se dnes již často věnují zoologii či botanice jako svému zaměstnání nebo studují dále tyto obory.

Správná odpověď je vždy jen jedna. Takové odpovědi označte do tabulky a zašlete do 20. dubna 2014 na adresu knyvltova@krnap.cz. Tabulku najdete ke stažení na webových stránkách www.krnap.cz/akce-environmentalni-vychovy/. Třicet nejúspěšnějších řešitelů bude pozváno na odborný zoologický kurz, Jeho program budou tvořit především terénní exkurze pod vedením zoologů Správy KRNAP, přednášky a hry. Studenti zažijí i celodenní výlet atraktivními částmi Krkonoš.

Naše voda, ilustrační foto KRNAP

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě