KRNAP varuje návštěvníky Krkonoš před lavinami

11. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

lyžování KRNAP

V souvislosti s pádem laviny ze svahu Studniční hory do Modrého dolu vydává Správa KRNAP následující upozornění: Upozorňujeme návštěvníky Krkonoš, že zimní tyčová cesta z Modrého dolu k Výrovce je z důvodu včerejšího pádu laviny uzavřená a plně nepřístupná.

Zdůrazňuje to v dnešním stanovisku vedoucí odboru vnějších vztahů KRNAP Jakub Kašpar. „Žádáme zároveň návštěvníky hor, aby nechodili v těchto dnech ani k samotnému čelu laviny a nekomplikovali tak práci záchranářů z Horské služby Krkonoše a jejich kolegů z dalších složek Integrovaného záchranného systému, včetně strážců KRNAP,“ uvedl Kašpar.

KRNAP zároveň doporučujeme pozornosti publikaci Laviny Krkonoš. Ta obsahuje spoustu velmi dobře zpracovaných informací o tom, jak nebezpečí lavin předvídat, případně jak se při pádu laviny a po něm chovat. – http://eshop.krnap.cz/eshop/product/laviny-krkonos/.

Naše voda, ilustrační foto KRNAP

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy