KRNAP letos oslaví 50 let existence

10. ledna 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

50_zeleny_m

Krkonošský národní park (KRNAP) oslaví letos 17. května 50 let své existence, mimo jiné Koncertem pro Krkonoše, který se uskuteční v pátek 17. května ve Vrchlabí. Informoval o tom dnes mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Občané ČR se ale budou s logem 50. výročí Krkonošského národního parku a s kampaní V Krkonoších jsem doma (http://www.krnap.cz/v-krkonosich-jsem-doma/)setkávat po celý rok. „V květnu plánujeme vydat knihu, která bude mapovat 50 let existence parku a CD se vzpomínkami pamětníků. Součástí oslav bude i odborná mezinárodní konference Horská chráněná území v měnícím se světě, která se uskuteční koncem května. Připraven je seriál soutěží pro posluchače Českého rozhlasu – Radiožurnálu a Česká televize připravuje odvysílání nového dokumentu Krakonošova zahrada o historii KRNAP. Součástí oslav bude i souhrnná výstava o historii národního parku v Krkonošském muzeu,“ podotýká mluvčí.

Hlavním bodem oslav ale bude 17. květen s řadou různých akcí, vystoupení a soutěží pro děti i dospělé po celý den ve Vrchlabí. Vrcholem programu bude odpolední divadelní minifestival a podvečerní Koncert pro Krkonoše, na němž vystoupí skupina The Tap Tap, Dan Bárta a Illustratosphere a Lenka Dusilová s kapelou. Později večer na ně naváže klubový koncert skupiny Cémur Šámur.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace