KRNAP: Fotografická 50ka zná svého vítěze

10. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

Rano-na-Snezce-Knytl-nahled

Součástí oslav 50. výročí založení Krkonošského národního parku byla i fotografická soutěž Krkonošské padesátky. O výsledcích soutěže informoval portál Naše voda mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Autoři měli za úkol ztvárnit jakýmkoliv způsobem „50ku“ v krajině. Výhercem se stal Jiří Knytl z Poděbrad se svými dvěma snímky Konec zimy a Ráno na Sněžce (na ilustrační fotografii). Smyslem soutěže bylo vyfotografovat co nejzajímavěji číslici 50, jakožto symbol 50. výročí. Kromě fotografií autoři přihlásili i své grafiky a koláže.

Zvláštní cenou byl oceněn i snímek Dagmar Kloučkové, která zaslanou fotografii okomentovala: „Dobrý den, tak jsem se byla v neděli juknout s vnučkou do Sklenářovic na bledule, a protože nám v autě zůstala tabule, na které si naše prvňačka cvičí matematiku, dostaly jsme nápad do fotosoutěže. Moc zdravím všechny „Krnapáky“. Stejně tak si ocenění zasloužila koláž Hany Poesové a její komentář: „Posílám Vám jednu padesátku inspirovanou výstavou Jiřího Koláře ve Veletržním paláci. Nesplňuje zcela podmínky vaší fotosoutěže, ale nedá mi to vám ji neposlat. Je to relax, takové hraní a tvoření :-)“.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace