KRNAP: Cesta Obřím dolem na Sněžku je opět průchozí

25. května 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

KRNAP - lávka oprava

Dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli na jihozápadním svahu Sněžky nevydržel letos v dubnu nápor sněhu a jeden z jeho nosníků se prolomil. V tyto dny ale již probíhá oprava lávky, aby na víkend již byla modře značená cesta Obřím dolem na Sněžku bez omezení průchozí.

Uvedl to dnes mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný. Lávka se nachází v lavinovém poli známém jako Krakonošova rukavice, zátěž způsobená akumulací sněhu i možným pádem lavin je zde značná. Vliv přírody komentoval profesor Jan Jeník: „Mostek přes Rudný potok zákonitě trpí a zviditelňuje mechanické síly, které v karech a závětrných roklích Krkonoš působí na okolí“.

Strážci Správy KRNAP společně s pracovníky stavební firmy včera přepravili na místo s pomocí čtyřkolky, motorového pásového kolečka a na několika posledních stovkách metrů lidské síly na místo potřebný materiál. Během dne pak odstranili prolomený mostek (a svezli jej do údolí) a nainstalovali modřínové nosníky a dubový poval. Dnes práce dokončují a na víkend již nový mostek bude sloužit návštěvníkům hor.

Naše voda, foto: KRNAP

 

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině