V Krkonoších se letos opravilo 90 kilometrů cest

8. prosince 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

KRNAP - opravené cesty_MG_0466

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) opravila v průběhu letošního roku 89 kilometrů cest za bezmála 71 milionů korun. Informoval o tom dnes mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

I proto se letos návštěvníci Krkonoš při svých cestách často setkávali s pracovními stroji a s cestáři, kteří opravovali zdejší cesty. Mnohé z nich byly dlouhodobě v nevyhovujícím stavu a řada z nich byla poničena loňskými povodněmi. „Podařilo se nám získat dotace na opravy řady lesních cest, turistických chodníků i loňských povodňových škod,“ uvedl ředitel Správy KRNAP Hřebačka. „Povětšinou se jednalo o opravy poničeného povrchu cest a opravu podélného nebo příčného odvodnění. Používali jsme běžné technologie, ale také v horách osvědčené štětování,“ upřesnil Hřebačka. Cílem všech těchto prací je zamezení další devastaci cest a také zvýšení komfortu pro návštěvníky hor.

Rekordní množství prací na cestách bylo dáno kumulací několika projektů podpořených z fondů EU. Projekty byly, resp. jsou spolufinancovány Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

V příštím roce budou pokrčovat projekty obdobného charakteru ještě na dalších 50 km cest.

Naše voda, foto KRNAP

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka