Kraje a města budou spolupracovat na propagaci Labské stezky

19. února 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Labská stezka Nadace Partnerství Labe 3

Představitelé Královéhradeckého a Ústeckého kraje a statutárního města Děčína budou spolupracovat na propagaci mezinárodní Labské stezky. Smlouvu o partnerství podepsali dnes v rámci veletrhu Holiday World Praha 2015.

Je to poprvé, co se kraje a města ve spolupráci s majiteli certifikovaných objektů Cyklisté vítáni spojují do společného marketingu Labské stezky. Tu v ČR koordinuje Nadace Partnerství ve spolupráci se třemi koordinačními místy Labské stezky v Německu. „Velice mne těší, že Královéhradecký kraj spolu s ústeckými kolegy a městem Děčín jsou hlavními signatáři smlouvy, protože se všichni snažíme o společný rozvoj a propagaci této nejpopulárnější stezky v Německu i u nás,“ říká první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Otakar Ruml.

Dnes byl také pokřtěn oficiální průvodce Labská stezka 2015 podél celého toku Labe v Česku i Německu i v češtině. Ten provede návštěvníky podél celé 1230 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. „Přesně na 100 stranách průvodce naleznou turisté kontakty na 558 certifikovaných ubytovacích zařízení pro cykloturisty v různých cenových kategoriích, od kempů až po čtyřhvězdičkové hotely, od ubytování v soukromí na venkově až po hotely ve velkoměstech, všechny certifikované dle kritérií Cyklisté vítáni či německého cykloklubu ADFC,“ uvedl koordinátor Labské stezky a zároveň viceprezident Evropské cyklistické federace Daniel Mourek. Zařízení Cyklisté vítáni nabízí kromě standardních služeb např. bezpečné uložení kola přes noc, možnost malých oprav kola či dostatek informací a tištěných materiálů pro cykloturisty. „Zájem našich ubytovatelů podél Labské stezky o propagaci v česko-německém průvodci předčil naše očekávání a v příštích letech budeme usilovat o větší počet stran určených pro propagaci služeb na české straně stezky,“ doplňuje Mourek.

Labská stezka je nejoblíbenější dálkovou cyklotrasou v Německu a je součástí i evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo. Zájem o celou Labskou stezku od pramene Labe či z Prahy (až do Mělníka podél Vltavy) až do velkých německých měst se dnes projevuje i na zvýšené návštěvnosti českých úseků stezky. „Podle údajů z krajů navštívilo vloni například úsek Kuks – Hradec Králové v Královéhradeckém kraji na 220.000 cyklistů a dokončené úseky stezky v Ústeckém kraji na 25.000 cyklistů jen v období pouhého jednoho měsíce,“ říká manažer monitoringu cyklotras z Nadace Partnerství, Luboš Kala.

Naše voda, foto Nadace Partnerství

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství