Jižní Morava rozdělí deset miliónů na vodohospodářské projekty

Aktualizováno 15. dubna 2011 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Prevence povodní, voda v krajině

prepad5

Celkem deset miliónů korun rozdělí Jihomoravský kraj na zpracování dokumentací pro vodohospodářské projekty. Rozhodla o tom podle deníku Právo rada kraje.

Peníze poputují k třiašedesáti obcím či správcům vodovodů a kanalizací, kteří se svou žádostí uspěli. Dalších více než sedmnáct miliónů poslouží k podpoře konkrétních vodohospodářských staveb v kraji. „Prioritami Jihomoravského kraje v oblasti vodního hospodářství jsou protipovodňová ochrana, řešení odkanalizování obcí v povodí Čisté Svratky, tj. nad Brněnskou údolní nádrží, a komplexní projekty na stavby vodovodů, u nichž je zároveň zohledňována i kvalita vody ve zdroji,“ uvedl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Kromě financí na projektové dokumentace podpoří kraj sedmnácti milióny také čtyři vodohospodářské stavby. Například na výstavbu kanalizace v obci Březí kraj uvolnil pět a půl miliónu, dobrovolnému svazku obcí Domašovsko přispěje kraj na stejný záměr téměř osmi milióny korun. Další peníze byly uvolněny na výstavbu kanalizace v blanenském Těchově a na zásobení Lomnice pitnou vodou.

Rada kraje doporučila zastupitelstvu schválit rovněž dotace z oblasti životního prostředí, environmentálního vzdělávání a osvěty. „I přes přísnou selekci jednotlivých žádostí jsme navrhli navýšit vyčleněný jeden milión korun o 50 tisíc,“ sdělil Hašek. Celkem rada schválila 17 projektů a dalších pět doporučila zastupitelstvu schválit.

Zdroj: Regionální mutace Právo – Jižní Morava

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace