Koupaliště Bajda čeká na jaře rekonstrukce

Aktualizováno 9. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

ilustrační foto

Ještě než začne letošní plavecká sezóna, hodlá kroměřížská radnice opravit místní koupaliště Bajda. Kvůli nedořešeným majetkoprávním vztahům a omezenému počtu financí ale nelze počat s tím, že by se Bajda do léta od základu změnila. Uvádí to web města Kroměříž.Opravy sice nebudou na první pohled příliš viditelné, zato pro provoz celého areálu budou zásadní.

„Stav venkovních rozvodů vody už neumožňuje další provoz,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje Josef Koplík. Udělat se musejí také nové přelivové žlaby i foliový povrch všech tří bazénů, tedy jak velkého a dětského bazénu, tak i brouzdaliště. V plánu je i nové vyústění trysek do bazénů. Kvůli umístění trysek se bude muset zvýšit dno velkého bazénu asi o 30 cm.

Změn dozná i část chemického hospodářství. Filtry a dávkování chemikálií se už sice opravovaly před několika lety, avšak nyní je třeba upravit zařízení podle norem tak, aby mělo brouzdaliště samostatný okruh, protože musí mít jiné chemické ošetření než velký bazén.

„Celkové investice předpokládáme ve výši 13 milionů korun. Devět milionů má město vyčleněno v letošním rozpočtu, zbývající částku uhradí z rozpočtu na příští rok. S opravou chceme začít hned na jaře tak, aby byl areál do druhé poloviny června připraven na zahájení provozu,“ uvedl Josef Koplík, podle kterého právě teď probíhá výběrové řízení na dodavatele.

Vedení radnice uvažovalo i o tom, že by areál oživilo některými zábavními prvky a skluzavkami. Tento záměr ale stále komplikují nedořešené vlastnické vztahy. Část areálu leží na bývalých církevních pozemcích, dnes v majetku státu, které jsou kvůli nevypořádaným církevním restitucím blokovány, což zásadně omezuje jakékoliv případné investice do rozvoje koupaliště.

Zdroj: Město Kroměříž

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony