V Konicích na Moravě se opět objevili podvodníci

14. prosince 2015 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

vodoměr nový

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. varuje odběratele pitné vody před pohybem podvodníků, kteří se v těchto dnech objevili v Konici. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Markéta Bártová.

Tito podvodníci se podle ní vydávali se za pracovníky vodáren a snažili se oslovené občany přesvědčit, že podle nového zákona jsou povinni si nechat provést změření velikost průtoku vody z vodovodní přípojky. V takovém případě by lidé měli být nanejvýš opatrní a měli by si dávat dobrý pozor na to, koho si do svého bytu pustí. „Naši zaměstnanci žádná podobná měření neprovádějí, navíc jsou všichni schopni prokázat se v případě návštěvy domácností nebo dalších odběratelů průkazy naší společnosti, kde je uvedeno jejich jméno, funkce a název společnosti,“ zdůrazňuje Bártová.

Pokud má zákazník z jakéhokoli důvodu pochybnosti, může si na telefonním čísle 840 668 668 ověřit, zda u nás zaměstnanec skutečně pracuje a nejedná se o podvodníka nebo se může obrátit na příslušný obecní úřad či rovnou přivolat policii.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda

 

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace