Konference Šetrná energetika a oběhové hospodářství proběhne v říjnu

28. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

ČAOH konference šetrná energetika 2015

Česká asociace odpadového hospodářství (ČAOH) spolu s Unií zaměstnavatelských svazů a dalšími partnery i letos pořádá podzimní odbornou konferenci na téma Šetrná energetika a oběhové hospodářství. ČAOH o tom informuje na svých webových stránkách.

Konference proběhne dne 13. října, opět v hotelu Barceló v Praze, záštitu nad ní z pozice státu letos převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí. Mezi vystupujícími tentokrát budou ministr průmyslu Jan Mládek, ministr životního prostředí Richard Brabec, prezident Unie zaměstnavatelských svazů Jiří Horecký, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, předseda ČKOS Josef Středula a další.

Jak sám název konference napovídá, diskuzní blok konference bude rozdělen do dvou tématických bloků, na šetrnou energetiku a na oběhové hospodářství. V bloku oběhového hospodářství budou základním tématem oba připravované zákony – nový zákon o odpadech a nový zákon o výrobcích s ukončenou životností, ale také nutné související vyhlášky k těmto dvěma předpisům, bez kterých by diskuze, ani zákony samotné a jejich praktické nastavení, nemohly být úplné. V diskuzním bloku k odpadům mimo jiné vystoupí – náměstkyně ministra životního prostředí Berenika Peštová, předseda Výboru pro životní prostředí PSP ČR Robin Böhnisch, ředitelka odboru ekologie MPO Pavlína Kulhánková, předseda Sdružení místních samospráv Stanislav Polčák, vedoucí sekce ŽP Hosposdářské komory Jan Mraček, výkonný ředitel ČAOH Petr Havelka, výkonný ředitel SPDS Petr Šulc, vedoucí sekce odpadového hospodářství SVPS Richard Blahut. Diskuzí bude provázet zkušený a uznávaný odborník na praktické otázky odpadového hospodářství Petr Bielan (společnost OZO Ostrava).

Přihlášení na konferenci můžete realizovat prostřednictvím toho odkazu na stránkách Unie zaměstnavatelských svazů – http://www.uzs-konference.cz/?details=true&id_kurzu=134 . V minulém ročníku konference byla kapacita naplněna, proto doporučujeme provést přihlášení v dostatečném předstihu.

Prtogram konference najdete na: letak-dl-setrna-e-obeh-hosp-program.pdf [ 409.46 kB ]

Zdroj a foto: ČAOH

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony