Konference na ČZU se bude zabývat i snížením rizika eroze

16. června 2015 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

V pořadí 2. mezinárodní konference věnovaná CTF (technologiím jednotných jízdních stop) se uskuteční 17.–19. června na České zemědělské univerzitě (ČZU) v Praze. Informoval o tom dnes mluvčí univerzity Josef Beránek.

Akce by měla hledat odpovědi na otázky, jako například „Jak zvýšit efektivitu pěstování rostlin“, „Jak snížit náklady zemědělců“ nebo „Jak chránit půdu před erozí a zhutněním“. Technologie jednotných jízdních stop přináší totiž způsob, jak co nejlépe „pokrýt“ obdělávanou půdu s využitím moderních technologií.

„Cílem konference je uskutečnit setkání zemědělců, zástupců průmyslu, zemědělských poradců, výzkumných pracovníků, studentů a pedagogů a podpořit výměnu zkušeností, znalostí, identifikovat potřeby, poukázat na výhody, ale i výzvy, které v tomto oboru vyvstávají,“ říká doc. Ing. Milan Kroulík, Ph.D., z Katedry zemědělských strojů Technické fakulty ČZU. Organizátoři očekávají účast přibližně dvou set účastníků z celé Evropy.

Konference CTF 2015 je pořádána ve spolupráci organizací Smart Agri Platform, CTF Europe.dk, České zemědělské univerzity v Praze a Slovenské polnohospodářské univerzity v Nitře.

Více informací na http://katedry.czu.cz/kzs/uvod-1/ nebo na http://wp.czu.cz/cs/index.php/?r=1550&mp=konference.info&idKonference=1301

Naše voda, ilustrační foto (eroze) archiv Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině