Přijďte na výlov třetího největšího rybníka na Třeboňsku – od pátku do neděle

Aktualizováno 20. října 2011 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

pozdzimní výlov

Při podzimních výlovech se letos vyloví i třetí největší rybník Třeboňska – rybník Dvořiště.  Začíná už v pátek a potrvá až do neděle 23. 10. Uvedlo to Rybářství Třeboň, které v říjnu a listopadu zve na výlovy i dalších atraktivních rybníků.

Dvořiště má rozlohu 387 hektarů. Návštěvníci jsou zváni na hráz  od pátku do neděle 21. – 23. 10. 2011. Výlovy všech rybníků na Třeboňsku i zmíněného Dvořiště začínají v 7 hodin ráno.

Podle serveru Třeboňsko.cz bude ny výlovu Dvořiště k vidění nejen tradiční rybářské řemeslo, ale  nebude chybět i bohatý doprovodný – převážně gastronomicky zaměřený – program.

Organizátoři upozorňují, že návštěvníci se nemusí brát svačinu,  na výlovu bude k dostání ve vymezených gastroprostorech na začátku a na konci hráze občerstvení z ryb i nerybí pochoutky; chybět nebude víno stáčené i svařák, pivo, limo. Připravena je i soutěž pro děti a trocha živé hudby. Řemeslný trh třeboňští rybáří letos na výlovech stopli, proto jej na hrázi rybníka ani nehledejte.

Jak se k Dvořišti dostat? V Lomnici nad Lužnicí odbočíte na Smržov, projedete obcí směrem k rybníku Dvořiště a zaparkujete na vymezeném prostoru (pole) dle pokynů přítomné pověřené osoby. Více na http://www.trebonsko.cz/rybnik-dvoriste-podrobnosti-k-vylovu

Rybáři návštěvníky upozorňují, že z technických důvodů může dojít ke změně plánovaného výlovu nebo zkrácení doby výlovu rybníka. Případné informace o změnách získáte na tel. +420 384 701 510.

Zdroj: Rybářství Třebon, Třeboňsko.cz, Naše voda

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství