Do konce září bude hotová rekonstrukce kanalizace v části Nového Boru

Aktualizováno 18. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

PVK - kanalizace - stoka2

Severočeská vodárenská společnost (SVS) rekonstruuje také kanalizaci a vodovod v Novém Boru, v ulici U Vodárny. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Rekonstruovaný úsek vodovodu v ulici U Vodárny zajistí do budoucna bezproblémové zásobování pitnou vodou pro přibližně 400 připojených obyvatel a rekonstrukce kanalizace se týká 30 připojených obyvatel. Vlastní stavební práce začaly frézováním vozovky ve středu 13. srpna 2014. Stavební práce mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 30. září 2014.

Stávající betonová kanalizace vnitřního průměru 400 mm v ulici U Vodárny je ve špatném technickém stavu, jak prokázala kamerová prohlídka. Potrubí je popraskané, obroušené a staticky narušené. V souběhu je veden vodovod, který je tvořen dvěma úseky. Ocelový vodovod ze 70. let 20. století je zkorodovaný a poruchový. Litinový vodovod z roku 1904 je dožilý a inkrustovaný. Oba řady jsou rozvodnými vodovody z vodojemu Nový Bor 1 – Klíč.

Naše voda, ilustrační foto: PVK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace