Do konce měsíce skončí rekonstrukce vodovodu v Děčíně, Jelení ulici

19. října 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

voda-sklenice4

Severočeská vodárenská společnost (SVS) dokončuje v Děčíně rekonstrukci vodovodu v Jelení ulici. Informoval o tom mluvčí SVS Jiří Hladík.

Původní ocelový vodovodní řad o průměru 50 mm v Jelení ulici v Děčíně – Horním Oldřichově byl uveden do provozu roku 1904.  Je vlivem stáří ve špatném technickém stavu, opakovaně poruchový v důsledku koroze, inkrustace a prasklin. Trasa vodovodu se rekonstrukcí nezmění. Je vedena pod komunikací s asfaltovým povrchem a v délce 15 metrů v tělese mostku přes Jelení potok. Nově se použije potrubí z odolného vysokohustotního polyetylénu (HD-PE) v délce 280 metrů o průměru 63 mm. Práce budou provedeny výkopovou technologií. Všechny stávající vodovodní přípojky na trase budou přepojeny, stejně tak i dvařady z vedlejších ulic. V závěru stavby dojde k obnově dotčeného povrchu komunikace.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 6. září 2012, stavební práce začaly 17. září a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 31. října 2012. Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Děčín, kde je pro rok 2012 naplánováno celkem 16 staveb za celkových 55,67 milionu korun bez DPH.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace