Do konce března je ještě možné žádat o podporu na obnovu městských parků

Aktualizováno 21. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

stromovka rybník srpen 2016

Až 25 milionů korun na kompletní obnovu městského parku a odbornou pomoc při její realizaci nabízí městům Nadace Proměny Karla Komárka. Nadace o tom informuje na svém webu http://www.nadace-promeny.cz/.

Cílem grantové výzvy je podpořit obnovu nebo založení veřejných městských prostranství: parků, parkově upravených ploch, veřejně přístupných zahrad nebo rekreační zeleně. Hlavní důraz klademe na potřebnost, funkčnost a následnou udržitelnost vašeho projektu, jejichž zajištění je podmíněno efektivním zapojením veřejnosti do přípravy i všech etap realizace.

O podporu může žádat město / obec s více než 5000 obyvateli, městský obvod / městská část s vlastním orgánem samosprávy či mikroregion s více než 5000 obyvateli. Uzávěrka podání žádostí o nadační podporu je 31. března 2017, následovat bude hodnocení žádostí a v průběhu října letošního roku budou známa rozhodnutí o poskytnutí nadační podpory. Důležité dokumenty pro žadatele o podporu: Metodika pro žadatele o nadační podporu (pdf 229 kB) a Žádost o nadační podporu (doc 1 MB).

Zdroj: www.nadace-promeny.cz, ilustrační foto (městský park pražská Stromovka) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka