Kolence stále čekají na kanalizaci

26. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Již několik let čekají v Novosedlech nad Nežárkou na přidělení dotace, aby bylo možné dokončit výstavbu kanalizace v místní části Kolence. Informoval o tom Jindřichohradecký deník.

„Je to takový nekonečný souboj s dotačními institucemi. Momentálně jednáme s ministerstvem zemědělství,“ uvedl novosedelský starosta Filip Mencl. Přitom veškeré potřebné dokumenty mají připravené. „Museli jsme jen udělat nové výběrové řízení na zhotovitele, protože to původní bylo ještě podle starého zákona o veřejných zakázkách. Nyní je ale opět všechno připraveno,“ ubezpečil.

Pokud se tak vše podaří, rozhodnutí by mělo padnout do konce roku, což by pro obyvatele této místní části Novosedel znamenalo, že na jaře příštího roku by se mohlo začít stavět.„Zobecních peněz to bohužel udělat nemůžeme, bude to investice za přibližně jedenáct a půl milionu,“ dodal starosta. Apokud by si obec na práce vzala úvěr, muselo by se vše promítnout do ceny vodného a stočného, což by bylo podle Filipa Mencla neúnosné. „Máme projektovou dokumentaci, stavební povolení i dozor, zbývá už tak opět opravdu jen čekat na peníze,“ uzavřel.

Zdroj: Jindřichohradecký deník, ilustrační foto Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace