Kohoutkový inspektor SmVaK se vrací na místo činu a oceňuje

24. června 2016 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

koh

Zhruba padesát restaurací, hotelů, kaváren i penzionů loni v létě získalo nálepku Kohoutkového inspektora SmVaK Podáváme kohoutkovou vodu za svou vstřícnost k zákazníkům. Kohoutkový inspektor s letošním začínajícím létem vyrazil znovu do regionu zjistit, zda se situace v těchto podnicích nezměnila, a veze s sebou ocenění pro ty, kteří svůj přístup nezměnili.

„Jsme rádi, že prakticky ve všech podnicích, kam se letos Kohoutkový inspektor vypravil, zůstává situace nezměněná a lidé mají možnost se k jídlu nebo jiné objednávce občerstvit pitnou vodou z kohoutku. Ta v oblastech, které zásobuje společnost SmVaK, dlouhodobě vykazuje vynikající kvalitu díky zdrojům v Beskydech a Jeseníkách, sofistikovanému způsobu její úpravy v našich úpravnách vody a lepšícímu se životnímu prostředí v kraji, říká generální ředitel společnost SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Princip projektu spočívá v osobních návštěvách a rozhovorech s majiteli jednotlivých podniků. Všude tam, kde praxe podávání kohoutkové vody zákazníkům po roce od prvního návštěvy inspektora pokračuje, byli provozovatelé odměněni sadami džbánů a skleniček, z nichž mohou kohoutkovou vodu nabízet. Všechny podniky s dobrou praxí společnost SmVaK od počátku také podpořila inzercí a reklamou na sociálních sítích.

„Naším cílem je, aby se tato dobrá praxe stala v naší zemi standardem, jako tomu je v jiných evropských zemích, a nejde jen o vyspělejší část kontinentu. Když jsme projekt v loňském roce odstartovali, nabízela kohoutkovou vodu zhruba třetina z navštívených podniků. Doufáme, že tento poměr bude růst, protože lidé si postupně zvykají na to, že kohoutkovou vodu díky její kvalitě pijí stále více. Platí to především pro domácnosti, protože v restauracích a kavárnách mohou panovat oboustranné bariéry. Zákazníci se mohou bát o pitnou vodu požádat, provozovatelé mohou mít obavy z nižších tržeb. Ale tato rovnice neplatí. Když si dáte kohoutkovou vodu, nesníte kvůli tomu určitě menší oběd a neodejdete bez kávy po jídle,“ vysvětluje Pšenička.

Společnost SmVaK plánuje svůj koncept v letošním roce dále rozvíjet a mapu podniků s logem Podáváme kohoutkovou vodu rozšířit o další. Samozřejmě s tím, že i nové podniky budou za tento svůj zákaznicky vstřícný postoj oceněny nejen nálepkou, která pomůže v orientaci zákazníkům, že zde mohou obsluhu požádat o kohoutkovou vodu, ale také sadou džbánů a skleniček, do níž je možné kohoutkovou vodu servírovat.

V parném létě je nutné v odpovídajícím množství doplňovat tekutiny, přičemž pitná voda představuje oproti alkoholickým nebo přeslazeným nápojům pro tělo nejvhodnější variantu. To, že si tento fakt společnost SmVaK uvědomuje, potvrzuje v letošním roce také tím, že na právě probíhajícím festivalu Sweetsen Fest ve Frýdku-Místku mohou lidé k občerstvení využít přistavenou cisternu s pitnou vodou vodárenské společnosti. To bude platit i pro hlučínský festival Šterkovna Open Music na přelomu července a srpna.

 Seznam podniků zapojených do projektu

Podnik Obec
Dělnický dům Albrechtice
Pizzerie & Brazilian Grill Albrechtice
Restaurace u Holubů Bílovec
Rio Club Restaurace Bohumín
Restaurace u Tochy Brušperk
Grill El Patio Čeladná
Restaurace U sestřiček Čeladná
Restaurace 7 Český Těšín
Restaurace Ex bar Český Těšín
Ristorante Italiano da Capo Český Těšín
Restaurace Neptun Dolní Benešov
Penzion pod Kašnou Frýdek-Místek
Hotel Beskyd Frýdlant nad Ostravicí
Imrvére Frýdlant nad Ostravicí
Hospůdka u Fojtíků Fulnek
Hotel Amos Fulnek
MKCF Fulnek Fulnek
Penzion Na Stovce Fulnek
Penzion, bar, restaurace Amerika Havířov
Pivovar Venuše Havířov
Tennis Hill Havířov
Restaurace Club Horní Suchá
Cukrárna U Lišky Bystroušky Hukvaldy
Hospoda U Richarda Hukvaldy
FAIR Karviná
Restaurace Baron Karviná
Hotel Na Podloubí Klimkovice
Restaurace U Hasičů Klimkovice
Zámecký vinný sklep Klimkovice Klimkovice
Penzion Pod Bílou horou Kopřivnice
Polivar Kopřivnice
Restaurace Na golfu Kravaře
U Dobré hraběnky Kunín
Penzion Kostkov Návsí
Bowlingový Club Nový Jičín
Hostinec u Filipců Opava
Penzion Areál zdraví Opava
Restaurace Pod Lampou Orlová
Na Rychtě Paskov
Penzion Adámkova vila Pražmo
Hospůdka u Bobra Raškovice
Vinárna F Studénka
Restaurace Prosek Štramberk
Restaurace Napoleon Třinec
Restaurace Zobawa Třinec
Slezská krčma Třinec
Restaurace U Krčmářů Velká Polom
Hospoda U Krbu Vítkov
Kavárna & Pizzerie – Na staré lékárně Vítkov

 Naše voda

Související rubriky: Vodovody a kanalizace