Kohoutkovou vodu nabízí v Praze už přes 500 restaurací

19. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

karafa_vv_016

Již přes 500 gastronomických podniků a hotelů se v Praze zapojilo do projektu „Čerstvá kohoutková? Stačí říct“.  Informoval o tom dnes mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.

Projekt „Čerstvá kohoutková? Stačí říct“ zahájila právě s PVK společnost Veolia Voda v létě 2009 a jeho cílem je zlepšit pohled veřejnosti na vodu z kohoutku. Gastronomická zařízení, která začnou zákazníkům kohoutkovou vodu nabízet, získají zdarma originální karafy na vodu od designérů Daniela Piršče nebo Jiřího Pelcla, protokol o kvalitě pitné vody a samolepku, podle níž lidé poznají, že o kohoutkovou vodu mohou bez problémů požádat. „ V letních měsících je třeba posílit pitný režim a voda z vodovodu je ideální možností. Také zájem provozoven je větší, především tehdy, když restaurace otvírají zahrádky a venkovní prostory “ říká Marcela Dvořáková ředitelka komunikace a marketingu společnosti Veolia Voda Česká republika. Do projektu se restaurace hlásí samy a všechny potřebné informace naleznou na www.kohoutkova.cz.

Do projektu se mohou přihlásit i mimopražské podniky v ostatních regionech, kde vodovody a kanalizace provozují společnosti ze skupiny Veolia Voda.  Celkově se v České republice zapojilo přes 800 gastronomických podniků. V Praze nabízejí karafy s pitnou vodou např. v hotelech InterContinental Praha, Grand Majestic Plaza, v kavárně Café Lounge Residence nebo restaurace U Černého slunce. Některé hotely, např. Maximilián a Josef dávají karafy přímo na pokoje, aby si hosté mohli natočit vodu z kohoutku, s vysvětlením, že pražská voda je kvalitní a nezávadná.

Pro majitelé iphonů je připravena mobilní aplikace, která pomůže vyhledat nejbližší restauraci či kavárnu, kde servírují vodu z kohoutku. U vybrané restaurace vám aplikace ukáže cestu, jak se dostanete k restauraci, kontaktní údaje atd. Aplikaci si již stáhlo přes 4000 lidí a Veolia Voda připraví aplikaci i pro majitelé telefonů s operačním systémem android.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace