V Kladně – Kročehlavech proběhne ve středu plánovaná odstávka vody

29. června 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

opravy Středočeské vodárny

Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) oznamují, že dne 1. července 2015 mezi 8.00 až 15.00 hodin bude přerušena dodávka vody v Kladně – Kročehlavy, oblast Okrsek I a II. Informovala o tom dnes mluvčí SVAS Lenka Kozlová, s tím, že důvodem jsou výměny šoupat.

„Odstávka vody je již čtvrtou a poslední etapou akce společnosti Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM) – výměny šoupat (uzávěrů) na vodovodních řadech v Kladně a dotkne se 4 621 odběratelů, což představuje 161 odběrných míst,“ uvedl investiční ředitel VKM Jaroslav Černý. VKM podle něj vynaložila na výměnu celkem 2,5 mil. Korun.

Akce se bude týkat ulic: Americká, Milady Horákové, Švýcarská, Francouzská, Holandská, Norská, Švédská a Anglická. Náhradní zásobování bude zajištěno po trase odstávky pojízdnou cisternou a mobilními kontejnery rozmístěnými v ulicích: Italská (2x), Švýcarská (1x), Anglická (1x), Francouzská (1x), Holandská (2x), Norská (1x), Americká (1x).

„Výměnu šoupat provádíme z důvodu lepší manipulovatelnosti na vodovodní síti s minimálním dopadem na odběratele při poruchách na vodovodu. Rovněž nám to, jako provozovatelům, přinese optimalizaci vodovodní sítě a zefektivnění zásobování obyvatel pitnou vodou,“ uvedl Václav Kodeš, manažer provozu vodovod SVAS. „Aktuální informace o odstávce mohou odběratelé sledovat na našich webových stránkách www.svas.cz prostřednictvím Google map,“ řekl Miroslav Slabý, koordinátor odstávky. „Doporučuji zobrazení mapy minimálně v měřítku 1: 1700, kdy se detailně ukáže každý dům a instituce, jež se přerušení dodávky vody dotkne,“ uvedl Slabý.

„Naše společnost nabízí bezplatnou službu SMS Info, kdy již 7 184 registrovaných uživatelů dostává v dostatečném předstihu informace o aktuálních haváriích na vodovodní a kanalizační síti a o plánovaných odstávkách. Službu využívají rovněž handicapovaní zákazníci, kteří využívají službu prostřednictvím hlasových zpráv. Když si vezmu, že tato odstávka se dotkne téměř pět tisíc obyvatel a informaci prostřednictvím SMS o ní obdrželo pouze 90 z nich, je to velká škoda,“ posteskl si Slabý.

Naše voda, ilustrační foto SVAS

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace