Kendík: MZe je spokojeno s navrhovanou podobou regulace vodárenství

Aktualizováno 20. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

SOVAK - VOD-KA 2015

Ministerstvo zemědělství v současné době pracuje na nové podobě regulace vodárenství, která vyplynula z rozhodnutí Vlády ČR v únoru letošního roku. Na veletrhu VODOVODY-KANALIZACE 2015 to uvedl náměstek ministra zemědělství pro vodní hospodářství Aleš Kendík.

Inovovaná podoba vychází z dosavadního systému regulace a nezavádí tedy nové kompetence pro Energetický regulační úřad, což byla druhá z možností, kterou se vládní kabinet zabýval. Dosažená dohoda a její naplnění patří podle Kendíka k jedné z priorit ministerstva, která je důležitá především pro vodohospodářskou oblast. „Jsem rád, že bylo na úrovni vlády rozhodnuto, že zvolená cesta evoluce je optimální,“ konstatoval Kendík.

Důležitou prioritou ministerstva je podle náměstka také budování dalších protipovodňových opatření. „V loňském roce skončila druhá etapa protipovodňových opatření, na níž plynule navázala etapa další, která by měla být ukončena v roce 2019. Na druhou stranu nám v loňském roce zahrozil trochu opačný problém – a to problém sucha, který sice nastupuje pomalu, ale o to může mít fatálnější důsledky,“ připustil Kendík.

I proto podle něj chystá ministerstvo spolu s dalšími resorty komplexní materiál pro jednání vlády, kde se navrhují také komplexní opatření k minimalizaci dopadů sucha (jde o materiál meziresortní komise VODA-SUCHO, o kterém již portál Naše voda v minulosti několikrát informoval – pozn. red.).

Naše voda, foto (veletrh VOD-KA 2015) Naše voda – Nina Havlová

Podrobnější fotoreportáž z letošního ročníku veletrhu VOD-KA najdete v průběhu dne na facebookové verzi našeho portálu. Foto – klikni zde!

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace