Kedjom-Keku pořádá na Letné další akci za záchranu mlžných pralesů

22. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

KEDJOM_KEKU_foto

V Praze v Letenských sadech v multikulturním centru NPC Letná pořádá v úterý 26. srpna občanské sdružení Kedjom-Keku setkání na podporu záchrany afrických mlžných pralesů. Sdružení o tom informuje na svých webových stránkách.

V plánu je mimo jiné promítání filmů, především pak snímku „Muž, který sází stromy“. Ten vypráví příběh Ernesta Vunana, který se rozhodl bojovat za záchranu horského mlžného lesa na severozápadě Kamerunu. Již patnáct let sází stromy na znovuzalesnění vymýcených oblastí. Příběh o motivaci a odhodlanosti jediného člověka, která může změnit svět k lepšímu, získal už četná ocenění i na mezinárodních festivalech. Po promítání bude následovat beseda s tvůrcem filmu, režisérem Michalem Gálikem.

Účastníci setkání mohou také podle organizátorů donést staré oblečen í a „cokoli, na co se práší ve skříni nebo garáži“. „ Tím nejen že ulevíte svým úložným prostorům, ale také pomůžete naučit kamerunské farmáře včelařit, sázet stromy nebo chovat kozy,“ tvrdí organizátoři.

Zdroj: Kedjom-Keku, foto: atmosféra mlžných kamerunských pralesů

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství