Kde žije v Praze nejvíce potkanů?

26. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

mys

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) odstartují od dubna plošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. „Tato akce, kterou děláme na základě smlouvy s Magistrátem hlavního města Prahy, potrvá až do konce října,“ uvedl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

„První přijdou na řadu lokality v Městských částech Praha 1, 2 a 3,“ dodal.

Deratizaci stokové sítě nad rámec této smlouvy však PVK provádějí po celý rok. „Předpokládáme, že v letošním roce uložíme na čtrnáct tisíc kilogramů nástrah a tím ošetříme stejný počet kanalizačních vstupů,“ informoval Mrázek.

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů. Pravidelnou deratizací kanalizace se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Bohužel mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Rovněž zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch. Největší výskyt potkanů PVK letos zaznamenaly na Jižním Městě, v Praze 10 v okolí Botiče, na Barrandově, v okolí polikliniky na Budějovické či u stanice metra B Národní třída, která prochází rekonstrukcí.

Naše voda, foto: PVK

 

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant.

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace