Kanalizace v Příbrami prochází potřebnou rekonstrukcí

Aktualizováno 17. května 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

zarostlá trubka IMG_8387

Kanalizační potrubí v Riegrově ulici v Příbrami prochází od pondělí 14. května rekonstrukcí. Upozornila na to dnes mluvčí středočeské vodárenské společnosti (1.SčV, a.s.) Kristina Blaszczyková.

Zastaralý řad byl již dlouho v havarijním stavu a vodohospodáři ze společnosti 1.SčV ho nahradí novým a moderním. Obnova potrvá zhruba čtrnáct dní a neobejde se bez dopravní uzavírky.

„Stávající kamenná kanalizace byla již několik let ve velmi vážném havarijním stavu. Byla zastaralá a neodpovídala současným parametrům. Bylo tedy nutné ji vyměnit,“ uvedla Blaszczyková. „V průběhu prací staré potrubí zcela zrušíme a v jeho trase jej nahradíme novou kanalizační stokou z polypropylenových trub. Vše proběhne bez přerušení odvádění odpadních vod. Modern ířad má dlouhou životnost a vysokou mechanickou pevnost,“ řekla mluvčí.  Rekonstrukce tak vyřeší dlouhodobé problémy s nedostačující kapacitou stok v ulici a předejte například zaplavování sklepů přilehlých nemovitostí.

Z důvodu stavby muselo město uzavřít pro dopravu komunikaci v ulici Riegrova, a to v úseku od křižovatky s ulicí Plzeňská po křižovatku s ulicí Hálkova. Občané Příbrami tak musejí využít objízdné trasy. „Snažíme se, aby byl dopad stavby na místní obyvatele co možná nejmenší. Práce probíhají na dvě směny včetně víkendů.Pouze v noci je přerušujeme s ohledem na noční klid,“doplnila Blaszczyková. Vodohospodáři plánují akci dokončit přibližně do 27. května 2012.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace