Kanalizace v neratovické části Mlékojedy bude hotová příští rok

Aktualizováno 10. září 2016 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

kanalizace-trubky2

Kanalizace v neratovické části Mlékojedy bude hotová příští rok. Město v druhé polovině září vybere ve výběrovém řízení firmu, která práce udělá. ČTK to řekla starostka Neratovic Lenka Mrzílková. Nová kanalizace s moderní čistírnou odpadních vod bude stát kolem 40 milionů korun, přesnou částku bude město znát až po vyhodnocení tendru. Neratovice mají přes 16.000 obyvatel.

Město chtělo na kanalizaci v Mlékojedech získat evropskou dotaci, kvůli dotačním podmínkám ji ale nedostalo, protože provozovatelem čistírny je vodárenská společnost, a ne přímo samotné město. Investory jsou tedy po dohodě město a Vodárny Kladno – Mělník. Stavba potrvá zhruba deset měsíců.

Přesný termín začátku prací ještě není určený, bude záležet i na tom, zda se nikdo neodvolá proti výsledkům tendru. „My budeme určitě chtít uspořádat nějakou informační schůzku pro obyvatele Mlékojed,“ uvedla Mrzílková.

V Neratovicích ještě zbývá vybudování části kanalizace v části Byškovice. Město tuto část kanalizace dodělává postupně ve spolupráci s vodárenskou společností, další úseky jsou v plánu po dokončení kanalizace v Mlékojedech. Ve městě chybí kanalizace jen v několika ulicích, například v části Lobkovice.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Vodovody a kanalizace