Jurečka: Vodoprávní řízení by nemělo být sloučeno do jednoho stavebního řízení

14. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

skládka stavba nepořádek - IMG_1063_U

O novele stavebního zákona, která by měla zjednodušit a zrychlit povolování staveb, budou před závěrečným hlasováním ve Sněmovně ještě jednat experti vládních stran. Informuje o tom zpravodajství ČTK.

Novelu připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj, například Ministerstvo zemědělství má ale k určitým ustanovením výhrady. „Ministrovi zemědělství (Marianu Jurečkovi) se nelíbí, že by i vodoprávní řízení mělo být sloučeno do jednoho řízení. My na tom trváme,“ uvedl šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Podle něj norma výrazně urychlí například výstavbu silnic a dálnic.

Novela by podle vlády měla pravidla zjednodušit a povolovací řízení zrychlit. Do jednoho procesu by se mělo sjednotit územní a stavební řízení s hodnocením dopadů na životní prostředí (EIA). Výsledkem by mělo být jediné povolení. Zkrátit by se měly i lhůty pro soudní přezkoumání žalob proti navrženému stavebnímu řešení.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace