Z Jordánu vylovili již třetího bílého sumce za měsíc!

Aktualizováno 14. srpna 2013 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Rybářství a rybníkářství

sumec

Před několika dny byli táborští strážníci požádáni o pomoc při odlovu bílého sumce z rybníku Jordán, kde probíhá dlouhodobá revitalizace. Oznámila to dnes táborská radnice.

Sumec uvízl v jedné z lagun pod jordánským mostem. Asi metrového albína si všiml jeden z obyvatel místní části Náchod. Strážníci rybu z místa pod lanovým mostem přes Jordán odlovili. Bílého sumce pak převezli na táborské sádky.

Za poslední měsíc se na Jordáně jedná o třetí „úlovek“ této raritní ryby.

Podle radnice při současném počasí pokračují revitalizační práce podle plánu. Nyní začíná upouštění vody z rybníků Malý Jordán a Košín, kde nyní zbývá cca půlmetrová rezerva  do přelivu. Cílem je vytvořit dostatečnou retenční kapacitu, která je důležitá stavbu spodní výpusti Jordánu.  Na tomto díle se chýlí ke konci betonáž tlakové štoly a pokračují práce na železobetonových konstrukcích šachty uzávěrů.

Pokračuje odbahňování v rámci druhé etapy projektu, za uplynulý týden bylo odvezeno na úložitě Hůrka 5850 metrů krychlových sedimentu. Třetí etapa je ve fázi přípravy infrastruktury pro zahájení těžby sedimentu, na bezpečnost dohlíží pyrotechnická služba. V dokumentaci historických spodních výpustí pokračují archeologové, které můžete vidět při práci z hlavní hráze.

Naše voda, město Tábor, ilustrační foto: wikimedia commons, začátečník

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství