V Jordánu našli už na 200 kusů munice

Aktualizováno 16. října 2012 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Rybářství a rybníkářství

vypouštění Jordánu - foto Město Tábor

Při revitalizaci známého táborského rybníku Jordán našli pyrotechnici dosud na 200 kusů nejrůznější munice. Oznámilo to město Tábor.

Pyrotechnici již ze dna rybníku bezpečně odstranili více než 100 granátů různého typu, na 65 kusů torz různých střelných zbraní, 15 kusů dělostřelecké munice, jednu protipěchotní minu, 3 protitankové střely, 4 kg trhaviny typu TNT, na téměř 50 kg různé pěchotní munice a dalších 81 nebezpečných předmětů, jako jsou zapalovače, dýmovnice, světlice, rozbušky a podobně.

To vše podle radnice dokazuje oprávněnost bezpečnostních opatření, včetně přijetí k tomuto účelu vydané vyhlášky města, která zakazuje neoprávněným osobám vstup do prostoru stavby, respektive celé plochy rybníku Jordán.

Ve své práci pokračují v dolní části nádrže i rybáři, zatím odlovili cca 9,5 tuny ryb. O dalších 50 metrů postoupila výstavba panelové komunikace k nátokovému objektu, který se nachází na pravém břehu nedaleko hráze.

V uplynulém týdnu pokračovala ražba tlakové štoly, pomocí čerpadel je nadále snižována hladina vody z Jordánu. Jakmile bude dokončena ražba tlakové štoly, budou pomocí vrtné soupravy do ní navrtány otvory, kterými bude vypuštěn zbytek vody z Jordánu. Zcela bez vody by měl Jordán být koncem října.

Zdroj: Město Tábor

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství