Jordán: Na šachtě uzávěrů byla namontována technologie

Aktualizováno 11. prosince 2013 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Prevence povodní, voda v krajině

DSCN7133

I v těchto zimních dnech pokračuje celková revitalizace táborského rybníku Jordán. Na šachtě uzávěrů byla odbedněna podlahová deska a namontována technologie uzávěrů, uvedla táborská radnice.

Tento týden je v plánu zdění věnce šachty a štítových stěn. Objekt obsluhy uzávěrů se již rýsuje. Jeho zastřešení brání fakt, že zatím nebyly provedeny suché zkoušky revizních stavidlových uzávěrů. Ty budou spuštěny a zvednuty jeřábem právě skrz tento objekt. Po dokončení budou ovládány elektromotorem. V práci stále pokračují archeologové.

Při procházce po nábřeží můžete vidět jak je v prostoru rybníka mezi bývalou Křižíkovou trafostanicí vedle botanické zahrady a Sokolskou plovárnou těžen zvodnělý sediment, který je ukládán k vyschnutí na mezideponii. Těžba sedimentu pokračuje i v rámci III. etapy projektu, tedy v horní polovině rybníka. Sediment je transportován k uložení na Hůrku u Plané nad Lužnicí. Ve dnech, kdy prší, bude přeprava sedimentu pozastavena. Důvodem je nemožnost udržet komunikace čisté i přesto, že zde jsou vyčleněny 4 zametací vozy pouze pro tuto činnost. Teploty kolem nuly neumožňují použít k mytí komunikace vodu a zcela očistit auta před odjezdem ze staveniště není možné. Hladina v dolní části nádrže je na úrovni 412,85 m.n.m.

Zdroj a ilustrační foto: Město Tábor

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství