Jmenování Erika Geusse do funkce ředitele ČIŽP proběhlo podle zákona

14. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Erik Geuss portrét

Pražský městský soud dnes, 14. března 2017 rozhodl, že jmenování Erika Geusse do funkce ředitele České inspekce životního prostředí (ČIŽP) proběhlo v souladu se zákonem a je platné. ČIŽP o tom informuje na svých webových stránkách.

Soud tak zrušil rozhodnutí náměstka ministra vnitra pro státní službu Josefa Postráneckého, kterým loni zpochybnil Geussovo jmenování s tím, že ministerstvo životního prostředí při něm nepostupovalo správně. Proti verdiktu náměstka Postráneckého podal Geuss správní žalobu a soud mu jako žalující straně dal za pravdu. V ústním odůvodnění rozsudku soudce Slavomil Novák mimo jiné sdělil, že postup ministerstva životního prostředí při Geussově prvním jmenování v listopadu 2014 proběhl plně v souladu se zákonem. Erik Geuss se tak následně stal řádným státním úředníkem ve služebním poměru. Nebyl pak důvod vyřazovat jej z druhého výběrového řízení konaného v roce 2015 podle služebního zákona.

„Popsanou situaci jsem nezavinil, pouze jsem se účastnil dvou výběrových řízení, která jsem vyhrál. Jsem velmi rád, že soud potvrdil mé jmenování a mohu pokračovat v rozdělané práci,“ komentoval rozhodnutí soudu Erik Geuss.

Rozsudek Pražského městského soudu zatím není pravomocný. Do čtrnácti dnů od obdržení písemné verze rozsudku mohou účastníci řízení podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

Zdroj a foto: ČIŽP

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy