Již dnes začíná akce Čistá řeka Sázava

Aktualizováno 13. dubna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

břehy řeky Sázavy budou na jaro zase čisté

Ode dneška do neděle 15. dubna se uskuteční sedmý ročník projektu Čistá řeka Sázava. Informovala o tom Jaroslava Tůmová, mluvčí spoluorganizátora akce, občanského sdružení Posázaví.Během víkendu dobrovolníci vyčistí zhruba 150 kilometrů hladiny a břehů řeky mezi Havlíčkovým Brodem a Pikovicemi.

Samotné sdružení Posázaví organizuje úklid Sázavy mezi Kácovem a Pikovicemi.

První ročník projektu Čistá řeka Sázava se uskutečnil v roce 2006 v režii svazku obcí Malé Posázaví, který na to dostal evropskou dotaci. Od roku 2007 úklid organizuje společnost Posázaví o.p.s. Projekt je nekomerční aktivitou založenou na dotacích a dobrovolnosti všech. Tedy nejen lidí, kteří odpadky sbírají z lodí a břehů, ale také obcí, měst, sponzorů a partnerů. Poskytují nejen finanční, ale také materiální pomoc v podobě úklidových prostředků, jídla pro dobrovolníky nebo prostorů pro jejich přenocování. Do projektu se každoročně zapojí několik stovek lidí.

V prvních ročních se řeka uklízela mezi Sázavou a Pikovicemi, později se k akci přidali další organizátoři. V současnosti se uklízí napříč dvěma kraji, Středočeským a Vysočinou.

Zdroj: OS Posázaví

Související rubriky: Čistota vody a rekreace