Jirkovská přehrada zůstane uzavřena déle

29. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

VD Jirkov

V říjnu loňského roku informoval státní podnik Povodí Ohře o uzavření cesty vedoucí z Jirkova přes vodní dílo Jirkov do Orasína. Jak dnes uvedl mluvčí Povodí Jan Svejkovský, tato cesta bude zřejmě uzavřena ještě více než rok.

„Skály se zatím nepodařilo zcela zkrotit, proto musí zůstat cesta uzavřena. Zatím předpokládáme, že by se mohla otevřít až v roce 2018, nejspíš od 1. Července,“ konstatoval Svejkovský. Ihned po projevu intenzívnějšího skalního řícení byla cesta podél jirkovské přehrady uzavřena nejen veřejnosti, ale všem bez rozdílu.

Byli osloveni projektanti na sanaci skalního masívu nad cestou. Pro vlastní projektování však musel být odstraněn velký uvolněný skalní blok, aby projektant mohl vycházet ze stavu skály pod ním. K odstranění skalního bloku došlo právě nyní, již ve vhodných klimatických podmínkách. „V současné době se připravuje výběrové řízení na projektanta. Předpokládá se sanace skály a zřízení záchytných prvků prakticky podél celé cesty na hráz,“ říká Svejkovský.

Rozsah stavby bude přitom výrazně větší a časově náročnější, než se původně předpokládalo. Její dokončení se zatím rýsuje na konec června 2018. Po celou dobu nebude umožněn průchod veřejnosti podél vodního díla Jirkov.

Naše voda, ilustrační foto Povodí Ohře (přehrada Jirkov)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství