Jihomoravští hasiči získají letos od kraje desítky milionů korun

12. ledna 2017 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Voda a naše peněženka

technologie GINA - hasiči b08

Rada Jihomoravského kraje dnes schválila objem dotací na letošní rok, a to ve výši 419 milionů korun. Informovala o tom mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Monika Brindzáková.

„Pokud jde o dotace pro hasiče, zůstávají v nadstandardní výši, tedy 50 milionů pro dobrovolné hasiče, 21 milionů korun na kofinancování s Ministerstvem vnitra na nákup hasičských vozidel a 15 milionů korun je určeno pro profesionální hasiče a policii. Dotační titul je trošku obměněn. Chtěli jsme napodobit Moravskoslezský kraj s tím, že bychom, více peněz dali těm dobrovolným hasičům, kteří se více zapojují do práce v integrovaném záchranném systému. Znamená to, kdo vyjíždí, dostane víc peněz. Myslím si, že je to spravedlivé, komunikovali jsme to i s  profesionálními hasiči,“uvedl hejtman Bohumil Šimek. Hejtman rovněž informoval o změně kritérií v dotačním programu rozvoje venkova, kde se zvýhodňují obce do tří tisíc obyvatel. „V rámci koalice jsme se také dohodli, že tento dotační program posílíme o 10 milionů korun na 54 milionů korun, tedy o 4 miliony více než loni,“ zdůraznil Šimek.

Podrobnosti o dotačních programech Jihomoravského kraje budou příští týden zveřejněny na dotačním portálu JMK: http://dotace.kr-jihomoravsky.cz/. Ve většině případů bude možné podávat žádosti o poskytnutí dotace v termínu od 14. do 28. února 2017.

Naše voda, ilustrační foto JM kraj

 

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka