Jihomoravský kraj poskytl dotaci vodním záchranářům

10. srpna 2011 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Prevence povodní, voda v krajině

IMG_5081

Jihomoravský hejtman Michal Hašek a zástupci Vodní záchranné služby (VZS) Českého červeného kříže Brno-střed a Nové Mlýny dnes podepsali smlouvy na poskytnutí dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje.

Informoval o tom Jiří Klement z oddělení informací a styku s veřejností kraje s tím, že obě skupiny vodních záchranářů obdržely dotaci ve výši 400 000 korun, o které rozhodlo červnové zasedání krajského zastupitelstva. Dotace je určená na zajištění záchranné činnosti VZS v letošním roce, nákup ochranných prostředků,opravu a údržbu stanice a techniky.

„Na Vodní záchrannou službu nahlížíme jako na součást Integrovaného záchranného systému, bohužel nemá zatím samostatný zákon, budu proto apelovat při jednání hejtmanů s vládou, aby ministerstvo vnitra nebo ministerstvo pro místní rozvoj takovouto legislativní úpravu začali připravovat. Jsem velmi rád, že na jižní Moravě máme kvalitně fungující vodní záchranáře. Zasahují přitom nejen na území kraje, ale i mimo kraj. Loni například byli nasazeni při povodních na Liberecku, kde jsem měl možnost se s nimi osobně setkat,“ uvedl hejtman.

Jihomoravský kraj vodní záchranáře od roku 2009 podpořil celkovou částkou 5,3 mil. korun.

Na fotografii vlevo Ing. Stanislav Hrdlička VZS ČČK Nové Mlýny, vpravo MUDr. Jana Bartošková VZS ČČK Brno-střed.

Naše voda

 

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině