Jihomoravský kraj podepsal spolupráci s Národním vinařským centrem ve Valticích

21. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Valtice - IMG_5094

Rada Jihomoravského kraje schválila na svém posledním jednání uzavření Memoranda o vzájemné spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Národním vinařským centrem ve Valticích. Informovala o tom mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

„Smyslem uzavření tohoto memoranda je vytvoření vzájemné spolupráce s Národním vinařským centrem v oblasti podpory vinařství a vinohradnictví jako jedné z priorit Jihomoravského kraje,“ uvedl k uzavření spolupráce hejtman kraje Michal Hašek. Jak následně dodal, kraj hodlá dlouhodobě vypůjčit Národnímu vinařskému centru prostory takzvané „Novostavby“ (bývalé tělocvičny) ve Valticích, který v současné době je ve správě krajem zřizované Střední odborné školy vinařské a Středního odborného učiliště zahradnického. „Národní vinařské centrum tento objekt hodlá zrekonstruovat a dostavět kancelářské a skladové prostory, aby objekt mohl být vhodně využit pro svoji činnost,“ konstatoval Hašek.

Finanční náročnost generální rekonstrukce a dostavby je odhadována na cca 11,5 milionu Kč bez DPH. Rekonstrukcí objektu tzv. „Novostavby“ ve Valticích dojde ke zhodnocení majetku Jihomoravského kraje a zároveň k vhodnému využití Národním vinařským centrem.

Naše voda, ilustrační foto: Naše voda – Nina Havlová (zámek Valtice)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony