Jihomoravský kraj bude novinářům vysvětlovat taje územního plánování

20. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

stavba - IMG_6440

Krajský úřad Jihomoravského kraje má pro oblast územního plánování v kompetenci přípravu dokumentů a plánů, které jsou pro laickou veřejnost velmi složité a vyžadují kvalitní prezentaci a výklad. Kraj proto plánuje osvětu v uvedené problematice pro novináře.

Jak totiž uvedla tisková mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Monika Brindzáková, i pro novináře je mnohdy těžké se v těchto otázkách orientovat a výsledkem mohou být nepřesné nebo zavádějící výstupy v médiích. Proto se nyní mohou novináři v pravidelných kontaktních hodinách informovat o konkrétních detailech, které je na daných dokumentech zajímají a které i z našeho pohledu potřebují větší vysvětlení a osobní komunikaci.

První takové setkání proběhne již ve středu 25. 1. 2017 od 13:00 hodin, v kanceláři náměstka Malečka, v sídle Jihomoravského kraje, Žerotínovo nám. 449/3. Krajský úřad prosí novináře, aby se na daný termín akreditovali u příslušné asistentky náměstka (tesackova.martina@kr-jihomoravsky.cz). Případně, aby na uvedený email zaslali i své dotazy předem, aby byl odbor schopen ryze odborné podklady připravit.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině