V Jevišovce plavaly leklé ryby

Aktualizováno 9. října 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

ilustrační foto

Desítky ryb a také raků zachraňovali hasiči, rybáři a pracovníci znojemského odboru životního prostředí v neděli u Černína v Jevišovce. Uvedl to Znojemský deník.
Podle prvních informací, které zveřejnili hasiči na svých internetových stránkách v neděli dopoledne, vyjížděli k podezřelému úhynu ryb. Ty plavaly leklé ve vodě říčky Jevišovky právě na katastru Černína.
„Průzkumem na místě jsme zjistili, že ryby a raci jsou pouze paralyzovaní. Prvotní odběry vzorků nenaznačily žádné znečištění vody. Pracovníci laboratoře z Tišnova odvezli vzorky vody k dalšímu zkoumání,“ uvedli hasiči na svém webu.

Na místo osobně vyrazil i vedoucí odboru životního prostředí znojemské radnice Jaromír Mička. Kdo však vodu znečistil a čím zatím není jasné.

„Byl jsem tam celý den. Jediné, co jsme na místě mohli dělat, neboť jsme nemohli najít žádný zdroj znečištění, je to, že jsme pustili více vody z jevišovické přehrady, aby došlo ke zředění a výměně vody. Na místě byla i speciální jednotka z Kuřimi, odebrané vzorky nyní zkoumají v laboratoři,“ řekl Mička.

Zdroj: Deník.cz
Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství