I jen zvýšené hladiny toků jsou životu nebezpečné!

Aktualizováno 31. ledna 2013 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Prevence povodní, voda v krajině

záchrana muže v řece - foto HZS Plzeňského kraje

I jen zvýšené hladiny řek v těchto dnech, kdy tají sněhy, jsou životu nebezpečné. Přesvědčil se o tom dnes muž, který si chtěl zkrátit cestu a strhla ho na Přešticku  voda. O zásahu hasičů informovala Pavla Jakoubková, mluvčí HZS Plzeňského kraje.

Místo k plánovanému prověřovacímu cvičení „Záchrana osoby ze zamrzlé vodní hladiny“ vyjeli hasiči z Přeštic ke skutečné záchraně muže z řeky. „V 9:00 hodin, tedy přesně v tom okamžiku, kdy mělo být nahlášeno plánované prověřovací cvičení pro hasiče, zazvonil na operačním středisku tísňové linky 112 telefon a byla od mostu za Přešticemi ve směru na Nepomuk oznámena skutečná událost na podobné téma – záchrana osoby z řeky,“ popsala mluvčí.

Starosta Přeštic s ředitelem bezpečnostní komise při monitoringu povodňové situace Úhlavy zpozorovali pod mostem muže v řece. Ten si pravděpodobně chtěl zkrátit cestu k chatě. Voda ho strhla a muž zůstal zachycen za křoviny uprostřed Úhlavy.

„Jeden z hasičů se k muži ze zhruba čtyřmetrové výšky slanil, zajistil ho a oba byli pomocí jednoduchého kladkostroje vytaženi na most. Podchlazeného muže odvezla ZZS do nemocnice,“ dodala mluvčí.

Zdroj: Požáry.cz

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině