Jedním z hlavních témat filmového festivalu na ČZU bude voda

10. srpna 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

IMG_7406 málo vody

Voda, její čistota, spotřeba a nakládání s vodou bude jedním ze stěžejních témat prvního ročníku „Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd“ ve dnech 17. až 21. října v prostorách České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze.

Portálu Naše voda to potvrdil hlavní organizátor festivalu, Petr Alexandr z občanského sdružení Harvest Films. „Na téma voda máme již přihlášeno velké množství filmů,“ podotýká organizátor. V projekcích by se mělo celkem objevit asi 55 filmů z celého světa.

Žádoucí osvětová akce je přitom určena nejen studentům a profesorům na ČZU, ale také podnikatelské veřejnosti. Její účastníci budou mít totižmožnost seznámit se atraktivní formou s celou řadou výsledků aplikovaného výzkumu, z nichž minimálně některé lze přenést přímo do podnikatelské praxe. Kromě ČZU je spoluorganizátorem akce také Národní zemědělské muzeum. Projekt podporují prakticky všechny oborové výzkumné ústavy, Akademie věd ČR nebo Vysoká škola chemicko-technologická. Více se lze dozvědět na stránách www.lsff.cz.

Petr Havel

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství