Jedna z prvních pivních soutěží letošního roku proběhne v Táboře

3. ledna 2013 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

100_1552 pivo

V pořadí třiadvacátý ročník Slavností piva v Táboře se uskuteční od 5. do 9. února 2013 v táborském hotelu Palcát. Informovala o tom Jana Kopřivová z mediálního servisu slavností.

Pořadatelé se budou podle ní držet tradičního scénáře – slavnosti budou mít svou odbornou část s degustacemi v soutěži o Zlatou pivní pečeť a současně přehlídku tradičních i netradičních piv pro širokou veřejnost. Do degustací se kromě českých a slovenských pivovarůhlásí také dva výrobci ze Slovinska, z Ruska, Arménie a tradičně několik pivovarů z Německa či Belgie.

Zlatá pivní pečeť bude udělena ve 24 kategoriích. Slavnosti opět doplní i soutěž o nejlepší minerálku. Titul Zlatý český pramen se uděluje ve dvou kategoriích, a to přírodní a ochucené vody. Na nezávislost všech soutěží opět dohlédnou kontrolní a certifikační firmy Bureau Veritas Czech republic, TÜV SÜD, 3EC International a také Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Pořadatelé budou opět spolupracovat i s odborníky Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Střední průmyslové školy potravinářských technologií Praha.

Veřejnost si slavnosti užije stejně jako loni od středy do soboty. Lidé budou moci ochutnat například výrobky dvojnásobného absolutního vítěze – minipivovaru Novosad z Harrachova, piva ze všech pivovarů Heinekenu ČR, pivovarů Lobkowicz, Staropramenu, Bernardu, Litovle, Holby, Svijan, Náchoda, Nymburka, Třeboně a řadu dalších vynikajících značek a výrobců včetně mimořádné nabídky zahraničních piv a piv z minipivovarů. Lahodný mok doplní gastronomické speciality kuchyně hotelu Palcát a výrobny lahůdek OD Jednoty Tábor. O kulturní program se postarají kapely různých žánrů, jejichž vystoupení doplní diskotéky.

Vstupenky na XXIII. slavnosti piva budou k dostání v předprodeji od 9. ledna 2013 v Infocentru města Tábor na Žižkově náměstí. Ceny zůstávají stejné jako v roce 2012 a pohybují se v rozmezí od 100 do 150 korun podle jednotlivých dnů.

Záštitu nad slavnostmi převzali ministr zemědělství České republiky Petr Bendl, ministr pro místní rozvoj ČR Kamil Jankovský, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, prezident Agrární komory České republiky Jan Veleba a generální ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška. Spolupořadatelem je Město Tábor.

Zdroj: www.prvnizpravy.cz

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách