Japonci budou u Prahy kompletovat zařízení na zpracování odpadové vody

26. října 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

Japonská společnost AMCON bude v průmyslovém parku v Chrášťanech u Prahy kompletovat díly pro zařízení na zpracování odpadové vody ve výrobě a čistírnách odpadních vod. Společnost v České republice uzavřela kontrakty s dvacítkou českých dodavatelů v hodnotě přesahující 50 miliónů korun. Informovala o tom dnes Štěpánka Filipová z CzechInvest.

S investičním projektem významně pomohla právě agentura CzechInvest, vyhledala pro AMCON všechny požadované dodavatele ve svých databázích.  

„Společnost AMCON působí v moderním oboru podnikání a do České republiky přišla za kvalitními českými dodavateli. Takové investice u nás samozřejmě vítáme,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. „Vláda před nedávnem přijala námi připravenou Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti. Jakmile se bude dařit postupně realizovat jednotlivá její opatření, jsem přesvědčený o tom, že k nám bude mířit stále víc technologicky náročných projektů.“

AMCON je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců zařízení pro čistírny odpadních vod. Firma vyrábí především zařízení na čištění kalů tzv. Volute Dewatering Press, které se snadno obsluhuje a je šetrné k životnímu prostředí. Provozní náklady tohoto zařízení (to se týká zejména elektrické energie) patří ve srovnání s jinými technologiemi na světě k těm nejnižším. Vyznačuje se rovněž tím, že snižuje o 80 % objem odpadových kalů nutných k odvozu na skládku.

„Investice společnosti AMCON dokazuje, jak je České republika pro zahraniční investory atraktivní, a to zejména kvůli své poloze v centru Evropy,“ uvedl generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Od roku 1993 agentura CzechInvest do České republiky zprostředkovala 99 japonských investic. V posledních letech zaznamenáváme odklon od tradičních výrobních projektů k projektům s vyšší přidanou hodnotou,“ dodává Miroslav Křížek.

„AMCON investuje v České republice jiným způsobem, než většina ostatních japonských společností. Důvodem jejich investice totiž v mnoha případech bývá spolupráce s velkými japonskými investory, kteří už tady jsou, například TPCA či Daikin. My jsme si vybrali Českou republiku především kvůli její poloze. Máme tak blíž nejen k českému trhu, ale i do dalších evropských zemí a do Ruska,“ vysvětluje Takaaki Yamamoto, generální ředitel společnosti AMCON Europe s.r.o.

Zdroj: Czechinvest

Související rubriky: Čistota vody a rekreace