Jaký je nový kanál v Roudnici

22. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

roudnice1

Původní roudnický kanál byl při budování elektrárny zcela zničen a skoro dva roky se čeká, až se postaví zcela nový. Výstavbu provádí majitel elektrárny a díky tomu bude voda k dispozici pouze v omezených časech, což je shodné jako u Veltrus nebo v Roztokách.

O stávající podobě a náročnosti kanálu informuje vodácký server www.raft.cz. Podle autorů byli při vyzkoušení kanálu „skoro všichni nadšeni“. „Opravdu máme Roudničákům co závidět a celé kajakářské obci ho moc přeji. Cena za dvě hodiny je zatím 50 Kč za loď, ale je nutné si rezervovat kanál nejméně den předem pro minimálně 5 lodí. Zatím chybí branky a zázemí včetně hospody, které se má postupně dobudovávat. Funguje ale již kemp s centrální chatou s pokoji, kuchyňkou a umyvárnou,“ uvádí raft.cz. Více fotografií je na kajaky.cz. Stránky oddílu s rozpisem pouštění hodin jsou na www.kkroudnice.cz.

Zdroj: www.raft.cz, foto kajaky.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Voda a naše peněženka