Jakub Vágner vysadil do Labe ve Špindlerově mlýně další tunu pstruhů

Aktualizováno 7. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Vágner - Špindlerův mlýn 2014 - IMG_5095_u

V rámci projektu Cesta pstruha vysadil v úterý 29. dubna Jakub Vágner za finanční podpory společnosti Veolia Voda Česká republika a Nadačního fondu Veolia do řeky Labe ve Špindlerově Mlýně další zhruba tunu pstruhů.

Na místě byla i redakce portálu Naše voda, fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na facebookové verzi našeho portálu. Tam najdete, stejně jako přímo na webové stránce v rubrice „videa“ také krátký rozhovor s Jakubem a záběry z lokality, v níž byli pstruzi do Labe letos vypuštěni. Připravujeme také delší exkluzivní rozhovor s tímto známým rybářem o podrobnostech projektu Cesta pstruha.

V rámci tohoto projektu bylo v předchozích letech do českých řek postupně vysazeno již téměř osm tun ryb. V letech 2011 a 2012 probíhalo vypouštění do řeky Střely v městečku Plasy na Plzeňsku, od roku 2013 byl projekt rozšířen i na řeku Labe. Právě ve Špindlerově Mlýně si dno řeky Labe zachovává horský ráz, což je pro tento druh původem horské ryby přímo ideální. K vysazení byl vybrán takový úsek toku řeky, aby byly ryby také co nejvíce chráněny od náletů kormoránů.

Součástí vypouštění pstruhů bylo letos i slavnostní otevření naučné stezky k projektu Cesta pstruha v městském parku Špindlerova Mlýna. Stezka přibližuje na 6 panelech cíl a význam projektu, seznámí návštěvníky s místní faunou a florou a hravou formou přiblíží život pstruhů dětem i dospělým.

Více informací o projektu Cesta pstruha najdete na stránkách www.cestapstruha.cz.

Naše voda, ilustrační foto a video: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace