Jaké požadavky by měl splnit uchazeč o profesi „začínající environmentalista“

Aktualizováno 29. července 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

rybník znečištění hnůj - IMG_8932

Jednou z možností uplatnění čerstvých absolventů středních a vysokých škol je nová profese environmentalisty/specialisty pro životní prostředí. Souhrn základních požadavků zveřejnil server enviprofi.cz.

V návaznosti na výzkum, vývoj nových technologií, zavádění nových zařízení do provozu a aplikace pokrokových metod se mění i legislativní a ostatní požadavky na podnikatelské a jiné subjekty. Samostatnou kapitolou v tomto odvětví je změna globálního klimatu způsobená antropogenním znečištěním. Splnění veškerých nároků není jednoduché, a proto vznikají nové profese zaměřené na řízení vztahu mezi životním prostředím a antropogenním činitelem. Zvyšující se zájem o tuto problematiku lze pozorovat i v případě základní přípravné složky, jakou je vzdělávání. Konkrétně se rozvíjejí obory na vysokých a středních školách zaměřené na environmentalistiku/životní prostředí, ale také specializované firmy zařadily do svého portfolia odborné kurzy a semináře, které se soustřeďují na podnikovou ekologii.

Seznam požadavků, náplně práce a možností uplatnění environmentalisty/specialisty pro životní prostředí najdete na www.enviprofi.cz.

Zdroj. www.enviprofi.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině