Jak si správně napustit bazén?

Aktualizováno 7. května 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

bazen-ilustrační foto

Při teplých letních dnech se doporučuje dodržovat pitný režim, ale velmi příjemné je, osvěžit se v bazénu. Zájmem každého majitele bazénu je mít průzračnou vodu bez jakýchkoliv nečistot. Jak na to?

„Chcete-li využít vodovodní přípojky k napuštění svého bazénu, hlavně napouštějte pomalu a mimo špičku! Tedy v noci nebo během poledních hodin,“ vysvětluje mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

Při rychlém a prudkém napouštění bazénů, dochází k nárazovým změnám hydraulických poměrů ve vodovodní síti. To způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a dochází k zakalení vody. „Vodovodní kohoutky tedy otevřete pouze „napůl“.  Kromě zakalení vody, může dojít i k poklesu tlaku v síti a tyto problémy se mohou současně projevit i u jiných odběratelů,“ upozorňuje Bártová.

Majitel bazénu si tak silným proudem vody může nejen napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale navíc může způsobit zakalení vody i svým sousedům. Častým důsledkem je pak zabarvené prádlo v pračce. Napouštění bazénu můžete konzultovat s vodárenskými společnostmi. Na Zlínsku a Olomouckou se majitelé bazénů mohou obrátit na pracovníky call centra nebo dispečink Moravské vodárenské na zákaznické lince 840 668 668.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace