Jak si správně napustit bazén?

13. května 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Voda a naše peněženka

blue swimming pool with teak wood flooring

Při teplých letních dnech se doporučuje dodržovat pitný režim, ale vůbec nejpříjemnější je, osvěžit se v bazénu. Zájmem každého majitele bazénu je mít v bazénu průzračnou vodu bez jakýchkoliv nečistot.

Jak na to? Chcete-li využít vodovodní přípojky k napuštění svého bazénu, hlavně napouštějte pomalu a mimo špičku! Tedy v noci nebo během poledních hodin.

Při rychlém a prudkém napouštění bazénů, dochází k nárazovým změnám hydraulických poměrů ve vodovodní síti. To způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a dochází k zakalení vody. Vodovodní kohoutky tedy otevřete pouze „napůl“.  Kromě zakalení vody, může dojít i k poklesu tlaku v síti a tyto problémy se mohou současně projevit i u jiných odběratelů.

„Majitel bazénu si tak silným proudem vody může nejen napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale navíc může způsobit zakalení vody i svým sousedům. Častým důsledkem je pak zabarvené prádlo v pračce,“ vysvětluje možné nepříjemnosti Markéta Bártová, mluvčí společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. Napouštění bazénu můžete kdykoliv konzultovat s pracovníky call centra nebo dispečinku na zákaznické lince 840 668 668.

Zaručenou cestou pro dosažení stoprocentně kvalitní vody a rychle napuštěného bazénu je dovoz vody cisternou od společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. Máte-li zájem objednat si napuštění bazénu pomocí autocisterny, informace o této službě najdete na www.smv.cz v rubrice Služby, případně Vám kontakty sdělí operátorky zákaznické linky na telefonu 840 668 668.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka