Investice do ÚV Želivka brzdí spory o správcovství

7. prosince 2012 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Statistiky a kauzy

Želivka dnes DSC_0587

Představenstvo Úpravny vody Želivka a.s. (ÚV Želivka) oficiálně stáhlo žádost o dotaci na výstavbu technologie předčištění a rekonstrukce filtrace vody pro vodní nádrž Želivka. Informoval o tom vodohospodářský server vodarenstvi.cz.

Se stažením podle serveru nesouhlasí pražský radní Radek Lohynský. „Minulý týden jsem zaslal vedení společnosti dopis s upozorněním, aby si unáhleným rozhodnutím nevratně nezavřela dveře k evropským penězům,“ sdělil deníku E15 Lohynský, do jehož kompetence vodárenství spadá. „My jsme měli připravených sto milionů. V první polovině listopadu nám navíc expertní posudek potvrdil, že bychom pravděpodobně nestihli do konce operačního období (prosinec 2015) profakturovat celou investici, takže by ji unie neproplatila a nároky na naše zdroje by se ještě zvýšily,“ vysvětluje předsedkyně představenstva ÚV Želivka Jana Černá.

Ve hře je zakázka za téměř 1,2 miliardy. Pokud by projekt pokračoval, správcem investičního projektu by byla Pražská vodohospodářská společnost (PVS). V případě zastavení bude zřejmě projekt posunut a realizován až pod novou správcovskou společností. Smlouva mezi PVS a ÚV Želivka totiž končí v listopadu 2013. Z vyjádření Lohynského je přitom zřejmé, že preferuje okamžitou realizace pod hlavičkou PVS. Výrazným podporovatelem změny správcovské i provozní společnosti byl naopak v minulosti radní Tomáš Hudeček.

Zdroj: www.vodarenstvi.cz

 

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Statistiky a kauzy, Voda a naše peněženka